A BKV Zrt. úgy tűnik megtalálta a megoldást, hogy a sztrájk idején az elégséges szolgáltatást biztosítani tudja. A megnem erősített információk alapján a menedzsment erőteljes nyomására - kirúgással való fenyegetés - néhány munkavállaló állását féltve nem lép sztájkba, igaz ők nem is tehetnék, hiszen "gazdasági vezetőként" vannak alkamazásban. Ezen munkavállalók nem, vagy csak minimális gyakorlattal rendelkeznek, hiszen irodai alkalmazottak. Felmerül a kérdés, hogy ez nem veszélyezteti e az utas biztonságot.
Annak érdekében, hogy például a metrószerelvények reggel gond nélkül elindulhassanak több érvényben lévő biztonsági előírást hajlandó a mendzsment figyelmen kívül hagyni. Ennek folyamányaként a szerelvényeket éjszaka nem a kocsiszínben hanem az állomásokon tárolják annak érdekében, hogy a munkavállalók nehogy szabotálni tudják a szerelvény kiállását a kocsiszínből. További aggályt vet fel, hogy a szerelvényket ezt követően az állomásokon és un. feszültésg alatti pályán tárolják melyek további veszélyforrást hordoznak magukban. Erre azért van szükség, hogy a reggeli üzemkezdetkor a metrókhoz szükséges áram biztosítva legyen. A metrók számára KÖTELEZŐEN ELŐÍRT napközbeni vizsgálatok is elmaradnak, melyek IGEN SÚLYOS kockázati tényezőt jelenthetnek.
Úgy tűnik, a BKV Zrt. menedzsmentje részére a Közlekedési főfelügyelet által előrírtak betartása a sztrájk idejére nem vonatkozik, mely bűncselekménynek számít!
Utolsó kommentek