Tisztelt BKV!
A napokban a kezembe kaptam egy „A jegyellenőri feladat ellátásával kapcsolatos szolgálati utasítás” feliratú füzet, melyet a BKV Zrt. adott ki. A füzetben minden le van írva, amit az ellenőröknek tudni és tenni kell, a munkájukról.
Az alábbi képet a füzetből készítettem:
Naponta utazok a 2-es illetve a 3-as metrón és folyamatos ellenőrzések részese vagyok a 4-es és a 6-os villamoson is. Kérdés: Szabályos-e Önök szerint, hogy az ellenőrök az igazolványukat a karszalagra csíptetve, a bal csuklójukon hordják?
Ellenőr ismerősöm szerint ezt a módszert azért használják, hogy ne lehessen őket beazonosítani, az igazolványt el tudják takarni, melyről az azonosító szám így nem leolvasható.
Felhívom a figyelmüket, hogy az utazási feltételeket betartva, minden nap bérlettel, szabályosan közlekedek. A mai naptól egy olyan ellenőrnek sem fogom megmutatni a bérletem, aki a szabályt megszegve magát nem beazonosítva kéri azt, és erre utastársaimat is buzdítani tudom.
Szeretném arra is felhívni a figyelmüket, a lent látható képekre, melyen a biztonságiak bántalmaztak egy utast a kettes metró területén. Sem a karszalag, sem az igazolványuk nincs a helyén. Ez mennyire szabályos?
2008. április 15. 13:05
Jogtalan ellenőrzések?
2008. április 15. 08:23
Ökölnyi lyuk az Ikaruson
A "Visszaáramló füst, szédelgés" című posthoz kapcsolódó képet készítettem a napokban. Valószínűnek tartom, hogy a csuklónál lévő, 10 cm-nél nagyobb lyukon áramlik vissza a füst a busz utasterébe, ezzel szédelgést és fejfájást idézve elő.
2008. április 14. 19:42
Szegénységben, Audival, buszmegállóban
Hello!
Ezt a képet ugyan 2 éve lőttem, de még mindig megmosolyogtat. Érdemes megfigyelni a Máltai Lovagrend keresztjét. Utánanéztem mit szimbolizál:
"Kereszt négy ága a Négy Legfontosabb Erényt: a Mértékletességet, az Állhatatosságot, az Igazságosságot és a Megfontoltságot, míg a nyolc ág a nyolc Boldogságot jelképezi, amely egyben a legfontosabb lovagi erényeket is kifejezi:
Lelki tisztaság
Szegénységben élni
Gyűlölködés nélküli élet
A "könnyezők" vigasztalása
Az igazságra törekvés
A békességre törekvés
Az irgalmasságra törekvés
Elviselni az üldöztetést
Üdv: Z
2008. április 14. 14:56
Demonstráció a járatritkítások ellen
Többen felhívták a figyelmem, hogy 2008. április 16-án 13.00-kor a Városüzemeltetési és Környezetgazdálkodási Bizottság a BKV székházában dönt a járatritkításokról. Ez alkalomból egy kisebb tüntetést szerveztek, melyre szeretettel várják a BKV-figyelő olvasóit és szerkesztőit is.
Várunk mindenkit szerdán 12:30-ra az Akácfa utca 15-szám elé. A helyszín a Blaha Lujza térről könnyen megközelíthető. Gyertek el minél többen, közös érdekünk. A demonstráción a BKV-figyelő szerkesztői is részt vesznek!
2008. április 14. 12:47
Mattrészegen hangoskodnak
A buszvezető a munka után azt csinál, amit akar. Annamarit mégis zavarja, hogy a műszak után a buszvezetők hazafele részegen hangoskodnak a buszon. Szvsz addig nincs probléma, amíg nem vezetés közben isznak:)
Kedves BKV Figyelő!
Az elmúlt időszakban feltűnt nekem egy dolog a BKV sofőrökkel kapcsolatban, ezt szeretném megosztani Veled.
Gyakran utazom a 19-es buszon, mindig késő esténként, a Nagykőrösi úti felüljárónál szállok fel. Ez a megálló ugye a következő a Dél-pesti buszgarázs után. Ezért ezen a buszon, főleg ebben az időpontban nagyon sok sofőr utazik, aki már leadta a műszakot, és hazafelé tart éppen. Eddig szinte kivétel nélkül azt tapasztaltam, hogy amikor felszállok, a buszon ülő sofőrök többsége már teljesen részeg. Kezükben piás üveg, hangoskodnak, kiabálnak, mintha csak ők lennének a buszon. Olyan is előfordult, hogy a következő - Tesco - megállónál bekiabálnak az idős, vagy sok szatyorral felszállni kívánó hölgyeknek, hogy ne az első ajtón próbálkozzanak stb. Szóval minősíthetetlen a stílusuk. De hát munkaidő után azt csinálnak, amit akarnak. Mégis, hogy lehet, hogy már a garázst elhagyva totál részegek? A garázsban rúgnának be? El sem tudom képzelni, hogy ott kocsma működjön.
Van egy BKV sofőr ismerősöm, akiről tudom, hogy munkán kívül nagyon keményen piál. A párom szokta mondani, hogy szerinte ennyi pia képtelenség, hogy másnapra teljesen kiürüljön a szervezetből, mire dolgozni megy. Volt, hogy egyik este ez a sofőr ismerősöm is a 19-es buszon volt, csak nem láttuk meg egymást, hanem már csak a Dél-pesti kórháznál (azaz pár megállóval később) futottunk össze. Addigra olyan részeg volt, hogy össze-vissza beszélt.
Szóval, ezek az emberek hol lesznek a munka végeztével ilyen gyorsan piásak? És vajon mire újra buszra ülnek, már minden ital kiürült a szervezetükből? Vagy csak én vagyok túl aggályos? Vagy?
Üdv.: Annamari
Utolsó kommentek