Néhány perce szálltam le a 41-es villamosról a Déli pályaudvarnál (kocsiszám: 1311), ahol 3 ellenőr dolgozott. Pontosabban 3 hölgy ellenőr. Ebben igazából semmi érdekes nincs, ami miatt említésre méltó, az az alábbi:
A hölgyek a Döbrentei térnél szálltak fel a villamosra, a Krisztina térig szinte mindenkit ellenőriztek. Egy ember volt a villamos közepén, aki akadékoskodott. Nem volt jegye, leszállni sem akart, és amikor az ellenőr beszélt hozzá, az ablakon kifelé bámult. Megszoktuk az ilyet. Az ellenőr egy kicsit vár majd továbbmegy. De most nem így történt. Az ellenőr előrekiabált, hogy "Kolléga, szóljon a villamosvezetőnek". Pont indult volna a villamos, záródtak az ajtók, amikor azok visszanyíltak, és tudata lett az utasokkal, hogy mi innen addig nem megyünk tovább, amíg az úr le nem száll vagy nem fizet.
Addig állt a villamos, míg le nem szállt a bliccelő
Minden pénzt a biztonsági őrökre költenek?
Olvasónk nem érti, hogy az utasok pénze BKV-n belül hová tűnik. A buszok lerobbannak, a villamosok állapota katasztrofális, a metrókról nem is beszélve. Szerinte pénzt ellenőrre és biztonsági őrökre költenek. Az is kérdés, hogy megér 9000 forintot ez a szolgáltatás?
Kedves BKV-figyelő!
Nem túl régóta, mindössze két éve lakom pesten, és ez idő alatt kénytelen vagyok igénybe venni a BKV-t is, hogy otthonomból eljussak a munkahelyemre. Ez idő alatt mindig is bérlettel jártam, bár a munkahelyem nem fizeti, így magamnak kell kinyögnöm a rá való pénzt. A város különböző útvonalain járva azonban megdöbbentő, mennyire elszaporodtak az ellenőrök. Ott állnak minden metrólejáróban, olykor keselyűkként várják a bliccelőket mozgólépcső tetején, megjelentek az Árpád hídnál, a Kálvin térnél, hogy csak két helyet említsek. Szó se róla, a lefelé való ellenőrzést igazságosnak tartom, nem ez a bajom a BKV-vel. A problémám az, hogy én havonta 9000 ft-ot fizetek (jelenleg, s lesz ez még több is!) azért, hogy utazhassak. De valahogy mégis úgy érzem, inkább kifizetem az ellenőrök hadseregét, s csak nagyon kis százalékot költök ebből utazásra. Nem vagyok biztos benne, hogy egy BKV-ellenőr kap-e fizetést akkor is, ha nem ad ki büntetést. Ha kap, akkor a jegy- és bérletvásárlók fizetik ki az ő kiskirálykodását, ha nem kap, akkor viszont a lehető legvisszataszítóbb állás a világon, hiszen a szerencsétleneken élősködik.
Mindeközben, hogy én és jó néhány utastársam havi 9000 ft-ot fizet, egy háztartásban ez rúghat sokkal fájdalmasabb összegre is, a buszok lerobbannak két megálló között, a metrókocsik ülései kijárnak a helyükről, még a hiper-új combino-villamosok ülései is kényelmetlenek, a többi villamos állapota katasztrofális, a négyes metró évek óta sosem fog elkészülni. Karszalagokra azonban van pénze a BKV-nek.
A.R.M.
Nagyon felkészült a BKV az áfa emelésre
Hetek óta tudni, hogy a mai naptól az ÁFA emelés miatt minden drágul, többek között a tömegközlekedési viteldíjak is. A jegy ára például 290 forintról 300-ra emelkedett. A BKV legyárthatta volna előre a jegyeket, de nem tette, inkább a régi jegyeket alakítják át. Szívesen megkérdezném az Apehet, hogy ez így mennyire szabályos. Minden jegy-sorszámhoz tartozik egy összeg, amivel a cég elszámol, tehát a BKV hibába írja át a jegyek árait, attól az még 290 forintos jegy marad.
Miért hiszi azt a biztonsági őr, hogy mindent megtehet?
Olvasónk hiába vette meg a 9000 ezer forintos bérletet a metró mozgólépcsőjénél az egyik biztonsági őr úgy bánt vele, ahogy a bliccelőkkel szoktak. Az egyik őr kitépte a kezéből a bérletet, majd azt ordenáré stílusban közölte az utassal, hogy a bérlethamisítókat és bűnözőket szűri ki. Részletek a levélben:
Kedves BKV-figyelö!
Ami velem ma megtörtént talán nem egyedi, és hasonló témában biztos mindennaposak az észrevételek, mégis úgy érzem muszáj legalább magamnak megadnom azt az érzést hogy talán foglalkozik valaki a dologgal, és meghallgat valaki.
Minden alkalommal mikor metróra megyek, már jó elöre ki szoktam készíteni a bérletemet mert tudom hogy úgyis ott lesznek az őrök.
Ez ma is így volt, fél 3 körül mentem a Deák térre, s mivel a bérletet a jobb kezemben tartottam, a jobb oldali ellenörnönek nyújtottam oda. Erre a balomról a másik ellenörnö meglehetösen arrogánsan, szinte fellökött, olyan hevesen próbálta kitépni a kezemböl az igazolványt. Természetesen ez sikerült is neki, három lépéssel odébb rohant és hátat fordítva nekem azonnal a bérletem marcangolásába kezdett. Döbbenten álltam mellette, megkértem hogy adja vissza, és megkérdeztem töle, hogy mire jó, hogy ezt csinálja. Erre ordenáré stílusban, kb bünözönek nézve közölte velem, hogy a bérlethamisításokat szeretné kiszürni, már lefülelt hármat, s eközben végig, mint egy keselyü, a bérletemet rángatta, mert nem tudta kinyitni a tetejét, majd felajánlottam neki, hogy segítek szétszedni, mégiscsak az enyém, tudom hogy kell.
Debrecenben volt, a BKV mégis 600 ezer forintot követel
Olvasónk ellopott diákigazolványával valaki Budapesten bliccelt, amikor Ő még Debrecenben lakott. A BKV két ügyvédje most összesen több mint fél millió forintot szeretne behajtani rajta. A dolog érdekessége annyi, hogy a büntetések az utas debreceni címére lettek kiállítva, az utolsó felszólítás pedig a pesti címére érkezett, a BKV szert azért, mert az ügyvéd pénzért bárkinek a személyes adatait megvásárolhatja. Ti mit tanácsoltok az utasnak, mit csináljon a büntetésekkel és a felszólítással?
Szia BKV-figyelő!
Történt velem egy a pénztárcámra és a stressz szintemre nézve nem túl kellemes eset. 25 éves veszélyeztetett terhes kismama vagyok, hónapok óta hol a kórházban, hol otthon nyomom az ágyat. Egyszer csak kapok egy levelet dr. Bartus Ildikó ügyvédtől, hogy fizessek be 240 ezer forintot, és ez az utolsó felszólítás, vagy mehetek a bíróságra! Mi a fene? -gondolom én. Felhívtam, és mondtam, hogy ez nem lehet, ugyanis szeptemberben diplomáztam, azóta vagyok a városban, előtte 6 évig Debrecenben lógattam lábat. Mondja, hogy menjek be a BKV-hoz és nézzem meg a büntiket.
Utolsó kommentek