Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Húsvét vasárnap láttak ellenőrt a 7-esen

Egy ellenőr barátom mesélte, hogy vannak olyan kollégái, akik igazi fanatikusok, mert szabad idejükben is dolgoznak a nagyobb vonalakon. Mivel az ellenőrnek nem kell leadni a karszalagját, hazaviheti, így nincs különösebb akadálya annak, hogy egy ünnepnapon, amikor a pénztárak zárva vannak, egy kis plusz jövedelemre tegyen szert. Azok, akik nem sűrűn utaznak BKV-val, otthon hagyják az autót nem tudnak jegyet venni, tehát lehet büntetéseket gyártani százasával.

Olvasónk húsvét vasárnap futott össze ellenőrrel a 7-es vonalon. Az ellenőr egyedül dolgozott az ünnepnapon és mindenképp büntetni akart. Olvasónknak gyanús lett, hogy az ellenőr ezen a vonalon egyedül jár, ráadásul húsvétkor. Részletek a levélben:

Sziasztok!

A következő rövid sztorit szeretném megosztani veletek.

Húsvét vasárnapján jöttünk hazafele a 7es buszon. A hátunk mögött egy háromtagú család ült. Jött az ellenőr, mi meg is mutattuk a bérletünket, de a családnak nem volt jegye. Anyuka mondta az ellenőrnek, hogy vesz tőle, mert a Bornemissza térig nem lehet kapni (még automata sincsen, meg hát abból vegyen jegyet aki kitalálta). Ellenőr közölte, hogy nem. Bünti vagy szálljanak le. Anyuka mondta, hogy nem szálnak és ő tényleg vesz jegyet. Aztán apuka felállt és elküldte az ellenőrt melegebb éghajlatra, hogy vagy adjon jegyet vagy hagyja őket békén. Ja ellenőrünk még kötözködött, hogy előre kell jegyet váltani, és gondolni rá, hogy utazni fognak, és itt van automata, és szálljanak le. Aztán mikor apuka felállt akkor úgy döntött mégsem akar ő annyira itt büntetést írni.

98 Tovább

Lyukasztott, mégis megbüntették az ellenőrök

Olvasónkat a 6-os villamoson azért büntette meg az ellenőr, mert a jegyét véletlenül a másik végén érvényesítette. Utasunk nem érti, hogy miért piszkálták őt az ellenőrök, hisz fizetett. Az is érthetetlen, hogy az ellenőr miért sétált el a bliccelő utasok, és a hajléktalanok mellett. Részletek a levélben:

Kedves BKV-figyelő!

2009. 03. 27-én, pénteken megbüntettek a 6-os villamoson, pedig jegyet érvényesítettem, csak figyelmetlen voltam. Székesfehérvárról érkeztem Budapestre. Utazásomhoz 2 jegyet vettem a Kelenföldi pályaudvaron. Egyiket a 7-es buszon másikat a 6-os villamoson érvényesítettem. Az utóbbit sajnos hibásan.

100 Tovább

Nem fizethette be a büntetését

Olvasónkat megbüntették a minap, mert lejárt a bérlete. Nem akadékoskodott, átadta az iratait az ellenőrnek, majd bement a BKV központba, hogy rendezze a dolgot. A BKV kollégája szerint több régi büntetései is van, amiről az utas nem tudott, ezért a büntetést nem fizethette be csak akkor, ha a régi tartozásait is rendezi. Olvasónk állítása szerint a régi büntetések fiktívek. Mit tanácsoltok neki?

Sziasztok!

Szeretném elmesélni, hogy jártam.

2009.03.20-án megbüntettek a 97E buszon, mert a bérletem lejárt. És az új bérletemet otthon hagytam.

Úgy döntöttem, hogy nem akarok tartozni feléjük inkább befizetem. 2009.03.26án 18 és 18:30 között mentem be az Akácfa utca 22 szám alá, hogy a tartozásomat kifizessem. Odaadtam a személyigazolványomat, a 3000ft-ot és a csekket. A hölgy akinél szerettem volna kiegyenlíteni a tartozásomat közölte, hogy nem fizethetem be a 2009-es tartozásomat, mert visszamenőleg van hátralékom. Felsorolta, hogy 2006 augusztusában, 2006 decemberében, 2007 januárjában és 2007 júliusában megbüntettek.

Mondtam a hölgynek, hogy én ezekről nem tudok semmit, illetve megkérdeztem, hogy miért nem kaptam értesítést, hogy hátralékom van. Közölte a hölgy, hogy azért mert nincs értesítési címem, illetve kiküldték a felszólító levelet ami tértivevényes volt, és hogy én átvettem a leveleket.

49 Tovább

Reakció: Társadalmi összefogást kér a BKV

Megérkezett a BKV reakciója a tegnap délelőtti bejegyzésemre. A BKV válaszából kiderül, hogy a rongálók évente 15 új busznyi kárt okoznak a cégnek, és arra is választ adnak, miként lépnek fel a bliccelők és a vandálok ellen. A cég szerint összefogásra van szükszég:

Tisztelt Gál Mihály!

Köszönjük a bejelentést! A Miért tűri a bliccelést és a rongálást a BKV? című bejegyzésében felvetett problémák nem ismeretlenek Társaságunk előtt. Célunk természetesen a bliccelés és a járműrongálás visszaszorítása; ebben azonban társadalmi összefogásra van szükség. A vandalizmus, a rongálások évente 1 milliárd forintnál is több kárt okoznak a BKV Zrt.-nek. A rongálók palettája színes: a karcolásokon, ülésfeltépésen túl arra is akadt több példa, hogy egy villamos ablak-, ajtóüvegeit rúgták ki, kapcsolószekrényeit rongálták meg. Az általuk okozott kárból Társaságunk évente 15 új buszt is vehetne. A BKV a lakossággal és a rendőrséggel szoros együttműködésben határozottan próbál fellépni a Társaságot megkárosító személyek ellen; az elmúlt időszakban több eredménye is volt a felhívásoknak és az összefogásnak, például a kábel- és színesfémlopások megelőzésében, illetve a rongálók tettenérésében. Szintén a rongálások, a kábellopások megelőzése céljából a BKV üzemidőn kívül változó menetrendű kémvillamosokat is közlekedtet. Emellett - lehetőségeinkhez mérten - a biztonsági őrök számát is növeljük, illetve sűrítjük jelenlétüket a BKV teljes vonalhálózatán. Mindemellett egyes villamosok kísérleti jelleggel karcolást gátló ablaküveget kaptak, amelyeken ráadásul a festék, graffiti sem marad meg, illetve könnyebben letisztítható róluk a szennyeződés.

49 Tovább

A családi jegy érdekességei

Volt már szó a blogon a családi jegyekről körülbelül egy éve, de az akkor is leírt probléma még mindig fenn áll. Azok a családok, akiknek 6 évnél fiatalabb gyermekük van, nem vehetik igénybe a családi jegyet, mert a gyermeknek nincs diákigazolványa, és egyébként is ingyen utazhat. Így viszont jegyet kell venniük, ami sokkal drágább, mint a családi jegy. Vajon miért nem fizethetnek az utasok a 6 évnél fiatalabb gyermekük után is, hogy igénybe vehessék a kedvezményt? Két felnőtt, és a 6 évesnél fiatalabb gyerek együtt nem család?

Tisztelt BKV!

Hétvégi családi kirándulásunkhoz kerestem jegyet Önöknél. Értetlenül állok a családi jegyük feltételei előtt.

"Érvényes a feltüntetett kezdő időponttól (hónap, nap, óra, perc) számított 48 órán át, korlátlan számú utazásra autóbuszon, villamoson, metrón, földalattin, trolibuszon, fogaskerekűn, valamint Budapest közigazgatási határáig a HÉV-en. A családi jegyet 1 vagy 2 felnőtt (18 éven felüli személy), legalább 1, de legfeljebb 7, 6-14 év közötti gyermekkel együtt, egy kocsiban történő utazásnál veheti igénybe. A gyermekeknek rendelkezniük kell érvényes diákigazolvánnyal, a külföldi gyermekeknek diákigazolvánnyal vagy útlevéllel. A jegy elővételben is megváltható. Érvényessége kezdete után nem váltható vissza. A jegyet ellenőrzéskor fel kell mutatni és az ellenőrzést végző személy kérésére át kell adni."

53 Tovább

BKV-figyelő

blogavatar

Phasellus lacinia porta ante, a mollis risus et. ac varius odio. Nunc at est massa. Integer nis gravida libero dui, eget cursus erat iaculis ut. Proin a nisi bibendum, bibendum purus id, ultrices nisi.

Utolsó kommentek