Tisztelt Gál Mihály!
A BKV-figyelő Blogon megjelent "Unatkozó ellenőrök vegzálják az utasokat" című bejegyzésre a BKV Zrt. az alábbi tájékoztatást adja:
A Volánbusz Zrt-vel kötött együttműködési megállapodás alapján természetesen elfogadjuk a Volán pénztárban váltott bérletszelvényeket is. Ebben az esetben nem bélyegzővel, hanem biztonsági tollal van feltüntetve azok érvényessége. Erről természetesen valamennyi jegyellenőrünket, jegyvizsgálónkat, fővizsgálónkat, illetve a korlátozott jegyellenőri feladatot ellátó biztonsági őrünket tájékoztattuk. Az említett esetről a Társaság eddig nem szerzett tudomást.
Re: Unatkozó ellenőrök vegzálják az utasokat
Kötekedtek a lánnyal, majd többször szájon ütötték
Olvasónk lányát a 33-as buszon két ismeretlen lány arcon ütötte. Amikor felszállt a buszra a lányok körülvették, beszorították az ülésbe és kötekedés után többször szájon ütötték. A lánynak senki sem segített, az apuka a következő levelet küldte a BKV-nak:
Tisztelt BKV!
Azt szeretném megtudni, hogy ma 18:30 körül a 33.-as számú buszon Budafok felé az Újbuda Center előtt leszálló lányomat a buszon bántalmazó - arcul ütő 2 cigány lányról készült-e felvétel? Lányom szerint azon a buszon van kamera.
Amikor felszállt a buszra, a lányok körülvették, beszorították az ülésbe, és kötekedés után többször szájon ütötték. Ő a neveltetése miatt nem alacsonyodott le hozzájuk, de ezt többen szótlanul, és tettek nélkül nézték. Mindezt több utas láthatta, de csak egy frissen felszálló fiatalember volt olyan tisztességes, hogy ismeretlenül is leszállt vele a buszról, és gyalog elkísérte a következő megállóig, hogy onnan tovább tudjon hazafelé utazni. Én ide mentem elé kocsival, mert teljesen kiborult a megaláztatástól.
Ha van felvétel, elkérhetem-e, mert szeretnék feljelentést tenni. Garázdaság, és rablási kísérlet is történt, hiszen a táskáját is erővel kellett visszavennie a támadóitól.Mindez több ember szeme láttára történt ma este. Kérem válaszukat e-mail címemre. Ugyanezt a leírást elküldtem a BRFK e-mail címére is mint bejelentést.
Tisztelettel: XY
Magasról tesz a BKV a mozgáskorlátozottakra
Engem, mint átlag utast egyáltalán nem érdekel, hogy alacsony- vagy magaspadlós busz áll-e be a megállóba, már annak is örülök, ha jön egyáltalán valami. Vannak azonban olyan utasok (idősek, babakocsisok, mozgáskorlátozottak), akiknek egyáltalán nem mindegy, milyen busz jön. Fanny -egy mozgáskorlátozott lány- mindig előre megnézi, milyen busz indul, de a BKV rendre kicseszik vele. Alant az ő írásából olvashattok részleteket:
Húgomékhoz készültem vasárnap. Időben elindultam és sikeresen meg is érkeztem a 182-es megállóban. Abban az órában egymás után 3 alacsonypadlós volt kiírva a menetrend szerint.
Ugyan értem én azt is, hogy "Az adatok tájékoztató jellegűek, a menetrendtől eltérések előfordulhatnak." de azt, hogy ennyire eltérjenek, hogy egy sem érkezik (és ez nem az első eset az már) nagyon dühítőek, főleg mínusz fokokban. Ülni és várni, hogy majd a legközelebb talán… nem kellemes és akkor még enyhén fogalmaztam. A legdühítőbb talán az volt, hogy a 184-es busz folyamatosan alacsonypadlós volt. Mindig felcsillant a reményem, hogy jön és vége a fagyoskodásnak. Egy órás várakozás után felhívtam az ügyfélszolgálatot, akik elmondták, hogy a következő már az lesz. A 18:03-as indulással ami 18:15-re ér Szarvashoz.
A hétvége kérdése: Miért ilyen hülyék az emberek?
Két 8-as busz áll be az egyik buszmegállóba. Az első busz tömve van, a második üres, az utasok mégis az első buszra próbálják felpréselni magukat, pedig a második busz is ajtót nyit és ugyan oda megy, ahová a tömött első. Az első buszra felszállók között sok a nyugdíjas is, akik inkább tolakszanak, és nyomorognak, ahelyett, hogy a második buszra szállnának fel, ahol csak 15 ember utazik. Vajon miért? (A jelenség egyébként a 7-es busz megállóiban is megfigyelő)
Kedves BKV-figyelő!
Ahhoz a bizonyos öregasszonyos témához lenne néhány észrevételem: Mai sztori (11. 05), du. 1 óra körül a BAH-ra Pest felől 2 db 8-as érkezik egymás után. (Kedves buszvezető barátom mondta erre, hogy olyan rossz a közbiztonság, hogy csak párosával mernek járni)
Az első persze tömve, főként nyugdíjasokkal. A buszmegállóban szép számban összegyűlt idős tömeg megrohamozza az első buszt, míg a második pár utassal a fedélzetén szintén ajtót nyit. Valahogy nekem nem hiányzik a tülekedés, különben sem sietek annyira, hogy az első buszra szálljak, így a másodikat választom. Utolsónak szálltam föl és nagyon meglepődtem. A buszon kb. 15-en voltunk (nem ez a meglepő), és összesen 2 db középkorú embert láttam, a többi mind fiatal, iskolás/egyetemista -utóbbi velem együtt-. Szinte üres volt az egész busz, sokan nem is ültek le, majdnem az összes ülőhely szabad volt. Az előttünk lévő buszon meg szinte az ablakból lógtak ki a tülekedő nyugdíjasok. Így is indultunk el a hegynek föl', elöl a tömött nyugdíjasbusz, hátul az üres iskolabusz(?).
Nem könnyű bérlethez jutni az Örsön
Nem könnyű bérlethez jutni, még akkor sem, ha olyan helyen vásárolnánk ahol több pénztár is van egymás mellett. Olvasónk 2-án szeretett volna havibérletet venni, de a pénztáros akinél sorban állt kifogyott a bérletből. Ezután átment a többi pénztárhoz, de mindenhol volt valami probléma:
Kedves BKV-figyelő!
Ehhez a poszthoz némileg kapcsolódó élményemet szeretném megosztani.
Tegnapelőtt (november 2-án) havibérletet szerettem volna vásárolni az Örs vezér téren. Körülbelül 10:25 magasságában érkeztem meg, és beálltam a metróbejáratnál levő jegypénztár előtt kígyózó hosszú sorba. Haladtunk is egy jó darabig, de még mielőtt sorra kerültem volna, a pénztáros közölte az előttem állókkal, hogy a bérlet elfogyott. A kérdésre, hogy akkor mit csináljunk, még ő válaszolt dühösen, hogy "Vegyenek jegyet".
Utolsó kommentek