Tisztelt BKV, tisztelt sajtóiroda!
A jelenlegi információm szerint (TV, rádió) hétfőn egy, a BKV-nál lévő szakszervezet is csatlakozik a sztrájkhoz. Önök eddig semmilyen tájékoztatást nem adtak erről, és már csak a mai munkanap áll rendelkezésre, hogy az Önök utasaik (ügyfeleik) a munkahelyükön / iskolában bejelentsék azt, hogy hétfőn reggel nem fognak megérkezni időben, így a munkát sem tudják megkezdeni. Úgy gondolom, hogy már a mai napon kiadott tájékoztatók is későn jutnak el a címzettekhez, így teljes mértékben elfogadhatatlannak tartom, az Önök tájékoztatáshoz való hozzáállását.
Kérem adjanak tájékoztatást nekem, és legalább a blogom olvasóinak, ha az utasaikkal nem is törődnek.
Üdvözlettel: Gál Mihály, BKV Figyelő
2007. december 14. 14:21
Hallgatnak a sztrájkról
2007. november 19. 18:59
BKV-sztrájk kedd hajnalban
A BKV vezetésének és két szakszervezetnek nem sikerült megegyezni, így kedden hajnalban 4 és 6 óra között várhatóan több buszjárat nem közlekedik, értesült az Index.
A cinkotai és a kelenföldi buszgarázs dolgozóinak egy része kedden hajnali 4 és 6 óra között figyelmeztető sztrájkot tart, miután nem sikerült megegyezni a BKV vezetésével a buszjáratok csökkentéséről.
A dolgozók az újabb létszámleépítések és munkakörülményeik romlása ellen tiltakoznak. Miután a sztrájkban való részvétel önkéntes, egyelőre nem tudni, hány buszvezető nem veszi majd fel a munkát. A két buszgarázsból induló járatok egy adott napon a BKV férőhelyeinek 22 százalékát adják.
A rendszerváltást követően több ízben terveztek sztrájkot a fővárosi vállalat dolgozói különböző - elsősorban bérjellegű - követelésekkel, ám a legtöbb esetben még a munkabeszüntetés kezdete előtt sikerült egyezségre jutniuk a vállalatvezetéssel.
2000. január 10-én, egy nappal a járművezetők üzemkezdettől meghirdetett figyelmeztető sztrájkja előtt aláírták a bérmegállapodást a BKV-nál. A 8,5 százalékos béremelésben részesült dolgozók így a vasúti dolgozókkal való szolidaritásuk jeleként üzemkezdettől csak félórás szolidaritási sztrájkot tartottak.
Kétórás figyelmeztető sztrájkot 1993. április 20-án tartottak hajnalban a fővárosi buszvezetők, miután érdekvédelmi szervezetük nem tudott megállapodni a BKV vezetésével a béremelésekről. A munkabeszüntetéshez - amelyben mintegy ezer járművezető vett részt - irodai alkalmazottak is csatlakoztak. Két nappal később a BKV vezérigazgatója és az érdekképviseleti szervezetek vezetői aláírták azt a megállapodást, amelynek alapján 1993. április 1-jétől a cég minden dolgozója 21 százalékos béremelésben részesült.
A főváros tömegközlekedésének dolgozói 1990. január 23-án is kétórás tiltakozó munkabeszüntetést tartottak. Akkor mintegy 2800 autóbusz-, villamos-, trolibusz-, HÉV-, metróvezető lépett sztrájkba a magasabb bérekért, illetve a korszerűbb közlekedési eszközök beszerzéséért.
Forrás: index
A BKV Figyelő a sztrájkkal teljes mértékben egyetért, mert a szakszervezetek követelései az utasok érdekeit szolgálják.
2007. november 15. 18:54
Sztrájk lesz kedden a BKV-nál
Jövő kedden üzemkezdettől kétórás figyelmeztető sztrájkot tart két BKV-szakszervezet. Az érdekképviseletek a tervezett járatritkítások, a létszámleépítések és munkakörülmények romlása miatt tiltakoznak. A meghirdetett sztrájkról szóló tájékoztatást elküldték a cég vezetésének. A két, összesen 2500 dolgozót tömörítő szakszervezet szerint a cég átszervezése és a létszámleépítések miatt veszélybe kerül a szolgáltatások színvonala és a tömegközlekedés biztonsága. A figyelmeztető sztrájkról a tájékoztatást elküldték a cég vezetésének, és szeretnék elkezdeni a tárgyalásokat egyrészt követeléseikről, másrészt a munkabeszüntetés alatti elégséges szolgáltatásokról. (Független Hírügynökség)
Forrás: index
Utolsó kommentek