Ez vajon a villamos áramátalakító berendezésének kapcsolási rajza? Akkor mit keres a villamoson, az ablaknál? - morfondírozott Juhász Ernő (27) az 50-es villamoson.
Azt szerette volna megtudni, hányadik megálló a Szarvas csárda tér, ezért kereste tekintetével a BKV járművein megszokott táblát, rajta a megállók nevével. Helyette ezt a színes, áramkörszerű dekorációt találta olyan villamosok megállóinak apró gyöngybetűkkel szedett nevével, amelyek egész máshol járnak.
Sehogy sem tudott eligazodni rajta, ezért inkább segítséget kért utastársaitól, akik eligazították, olvasható a Blikkben.
Mielőtt Ernő leszállt, még lefotózta a táblát, és elküldte a Blikk szerkesztőségének, hátha munkatársaink jobban eligazodnak a rajzon. A fotóért jár az ilyenkor szokásos 10 ezer forint, okosabbak azonban mi sem voltunk, így a BKV segítségét kértük: árulják el, ugyan kinek szánták a táblát, és az pontosan mit ábrázol.
– Utasaink számára készült, akik igénylik az ilyen jellegű információt. A tábla azoknak a vonalaknak a sematikus térképét, valamint az átszállási lehetőségeit mutatja, ahol a menetrend szerint e villamosok jelenleg megfordulnak – magyarázta a közlekedési vállalat sajtóosztálya az egymásba fonódó színes vonalak jelentését.
A sajtóosztály munkatársai értetlenül álltak Ernő tanácstalansága előtt. Szerintük a vonalcsíkos táblák az egyik legjobban áttekinthető tájékoztatási elemek, hiszen „segítik a vizuális tájékozódást, könnyen lehet vele a hurok-, illetve körjáratokat ábrázolni."
– A különböző viszonylatokat azért jelöli külön szín, hogy könnyen vezesse a szemet a tájékozódáskor. Az átszállóviszonylatokat logikusan, a többi viszonylatjelző táblán alkalmazott grafikai megoldással tüntettük fel, így könnyen értelmezhetőek utasaink számára, épp ezért nem is tervezik visszatenni a régi típusú táblákat – közölte a sajtóosztály. A BKV szerint könnyen értelmezhető színes matricák egyébként darabonként mintegy 3200 forintba kerültek, olvasható a napilapban.
(Blikk)
Utolsó kommentek