Olvasónk, Zoltán a minap pénztárca és bérlet nélkül indult el otthonról, és ezt csak a munkahelyén vette észre. Nagy szerencséjére a 191-es buszon, ahol eddig még nem találkozott ellenőrrel, most összefutott egyel. Szerencséjére a BKV-s nem igazán hajtott a büntetésre, inkább egy kis zsebpénzt akart magának, mégpedig úgy, hogy háromszoros áron adott el az utasnak két vonaljegyet. Ti mit gondoltok az esetről? Találkoztatok egyébként hasonlóval?
Kedves BKV-figyelő!
A minap sikerült pénztárca és bérlet nélkül elindulnom hazulról. Ezt sajnos csak a munkahelyemen vettem észre, nem volt mit tenni, hazafelé bliccelésre kényszerültem. A 191-es buszon az elmúlt fél évben eddig egyszersem találkoztam ellenőrrel, de pechemre tegnap pont sikerült. A munkatársammal utaztam lefelé a hegyről (nála volt pénztárca, és bérlet is), amikor ellenőriztek.
Mivel igazolni nem tudtam magamat, ezért azzal fenyegetőztek, hogy rendőrt hívnak, viszont hozzátették, hogy az "drága mulatság" volna nekem, 12 ezer forint. Felvetették azt a verziót, hogy a munkatársam adatait írják fel, mintha neki nem lett volna bérletje, így ez lett volna a legolcsóbb verzió. Ezt teljesen nonszensznek tartottam, úgyhogy ezt a verziót hamar elvetettük, majd kérdezték, hogy mennyi pénz van nálunk, hogy tudunk-e helyszíni bírságot fizetni. A munkatársamnál összesen 2000 forint volt, így az kevés lett volna a helyszíni bírsághoz.
Majd a másik ellenőr felvetette, hogy tudunk tőlük is jegyet venni, de az drágább, 960 Ft. Mivel még csak a Margit hídnál voltunk, és még 4-6-osra is kellett jegy (Margit hídnál nem lehet automatából jegyet venni), ezért ellenőri javaslatra vettünk két darabot, 1920 Ft-ért. (2000 Ft-ból visszaadtak 80-at)
A jegy sima vonaljegy volt (320 Ft), a hátuljára tollal volt írva, hogy "960".
Számlát természetesen nem kaptunk...
A BKV oldalán kerestem a 960 Ft-os helyszíni jegyet, de természetesen nem találtam.
Üdv! Zoli
Utolsó kommentek